O maşină a luat foc după ce s-a izbit într-un parapet

Data:

Joi seară (2 ianuarie), pe la ora 21, un autoturism a luat foc după ce un bărbat aflat la volanul acestuia a pierdut controlul direcţiei şi s-a izbit într-un parapet median. Accidentul s-a petrecut pe DN 15C, când şoferul rula dinspre comuna Bicaz Chei către Staţiunea Lacul Roşu. În urma coliziunii a izbucnit un incendiu, iar martorii au sunat la 112. În zonă au intervenit pompierii Detaşamentului Piatra-Neamţ, cu o autospecială, şi voluntarii din localitate. Militarii au stins flăcările, iar conducătorul auto, care a scăpat cu leziuni uşoare, a fost preluat de un echipaj al Serviciului Judeţean de Ambulanţă şi transportat la spital pentru îngrijiri medicale. Din cauza accidentului, traficul rutier în zonă a fost blocat aproximativ o oră. Poliţiştii au deschis un dosar penal şi fac investigaţii sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă. (M. SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Axialul, acoperit de aluviuni după ploile din ultima perioadă

În urma precipitaţiilor abundente din ultima săptămână, unele porţiuni...

Patru ore de luptă cu flăcările la Ion Creangă

Din cauza unui coş de fum deteriorat, în dimineaţa...