Garaj aprins

Data:

Din cauza executării unei suduri fără respectarea normelor de lucru specifice, ieri dimineaţă, a izbucnit un incendiu la un garaj amplasat între blocurile de pe strada Dr. Felix, în municipiul Roman. Alarma a fost dată pe la ora 11, iar la locul evenimentului au intervenit pompierii, cu două autospeciale. Flăcările au fost stinse rapid, înainte să se extindă. Din fericire, nu au fost victime.

Pe aceeaşi linie, un alt incendiu s-a petrecut în după-amiaza de 16 octombrie, în zona Puriceni, din comuna Răuceşti, pe la ora 15. Nişte copii s-au jucat cu chibriturile şi au aprins o tonă şi jumătate de deşeuri. Pentru stingere au intervenit două autospeciale de la Detaşamentul de Pompieri Târgu-Neamţ şi voluntarii, cu un buldoexcavator şi un bazin de o tonă cu apă. Tot joi, din cauza unui scurtcircuit electric, a luat foc un automat sde cafea amplasat pe bulevardul Mihai Eminescu, în urbea de lângă Ozana. Partea din faţă a aparatului a fost mistuită.  (Mihai SAVA)

Articolul precedent
Articolul următor

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Mafia braconajului pe Lacul Izvoru Muntelui

Luni, după mai multe ore de „filaj“ făcute de...

Percheziţii în trei comune şi Piatra-Neamţ

Marţi, în cadrul operaţiunii „Jupiter“, sub coordonarea Parchetului de...