Duminică noaptea, salvamontiştii au avut de rezolvat o situaţie critică apărută pe unul dintre versanţii Masivului Ceahlău.
O femeie în vârstă de 53 de ani, din Constanţa, a apelat 112 după ce a intrat în stare avansată de epuizare şi a suferit un blocaj articular la piciorul drept, care nu i-a mai permis să-şi continue traseul.
Salvatorii au localizat victima şi au transportat-o cu ajutorul unei tărgi speciale, la baza muntelui, de unde a fost preluată de ambulanţă.
(R.C.)



