Viteza neadaptată la carosabilul acoperit cu zăpadă a dus la producerea unui uşor accident, în dimineaţa de 21 martie, la intrarea în comuna Dobreni. Astfel, şoferul unei dubiţe a pierdut controlul asupra direcţiei, a ieşit de pe şosea, a rupt balustrada metalică a podului de peste un pârâu, şi a căzut cu maşina în albie. Din fericire, el a scăpat nevătămat, însă vehiculul a fost serios avariat. Poliţiştii, anunţaţi despre eveniment, fac investigaţii pentru a stabili dacă s-a săvârşit vreo infracţiune.
(Mihai SAVA)



