Ninsorile ce s-au abătut asupra judeţului au venit cum nu se poate mai bine pentru administratorul patinoarului de la Ştrandul Tineretului, căci aproape se pierduseră speranţele în a avea un sezon de iarnă adevărată la Piatra-Neamţ. După o perioadă destul de lungă de timp, când patinoarul de la ştrand a stat închis din cauza temperaturilor crescute ce puneau dificultăţi funcţionării optime a instalaţiilor, acum este deschis publicului începând din primele zile ale lunii ianuarie. Programul la patinoar este zilnic, între orele 10 şi 22.
(Ioana CALIŢCHO)



