S-a aruncat în faţa trenului

Data:

Pe fondul unor probleme emoţionale, un bărbat de 46 de ani din comuna Secuieni şi-a pus capăt vieţii aruncându-se în faţa trenului, ieri dimineaţă. Tragedia s-a petercut pe ora 7.20, în localitatea Sofroceşti (Trifeşti). El a aşteptat locomotiva trenului Regio 541, care circula pe ruta Mărăşeşti – Paşcani, şi când aceasta era foarte aproape, a sărit pe linia ferată. Mecanicul nu a avut timp să frânzeze, iar sinucigaşul a fost zdrobit. La locul nenorocirii au intervenit poliţiştii de la Transporturi, pompierii romaşcani şi un echipaj din cadrul Serviciului Judeţean de Ambulanţă. Cadavrul a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală pentru necropsie. Oamenii legii fac cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de „ucidere din culpă“ – noua încadrare juridică a morţii suspecte. (M. SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Mafia braconajului pe Lacul Izvoru Muntelui

Luni, după mai multe ore de „filaj“ făcute de...

Percheziţii în trei comune şi Piatra-Neamţ

Marţi, în cadrul operaţiunii „Jupiter“, sub coordonarea Parchetului de...