Razie pe DN 2

Data:

Vineri, în intervalul orar 13-17, poliţiştii rutieri au desfăşurat activităţi pentru creşterea siguranţei traficului şi prevenirea producerii accidentelor. Acţiunea s-a desfăşurat în sistem releu, cu participarea structurilor de Poliţie Rutieră din toate cele opt judeţe traversate de DN 2. Pe parcursul acţiunii au fost efectuate peste 30 de testări privind consumul de alcool şi substanţe interzise.

Pentru abaterile contravenţionale constatate au fost aplicate 57 de sancţiuni, cele mai multe dintre acestea pentru depăşirea limitei legale de viteză. De asemenea, în şapte situaţii au fost retrase certificatele de înmatriculare pentru defecţiuni tehnice constatate la autovehicule.

La acţiune au participat şi specialişti din cadrul Registrului Auto Român. (Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Gol puşcă, la cumpărături

Un bărbat din municipiul Piatra-Neamţ, a ieşit miercuri după-amiază...

Panică într-un bloc din Mărăţei

Vineri la prânz, mai mulţi oameni au sunat la...