Doi copii răniţi la Horia

Data:

Nepăstrarea distanţei de siguranţă în mers a dus la producerea unui accident, joi după-amiază, în comuna Horia. Evenimentul rutier a avut loc la ora 16, în următoarele împrejurări stabilite de poliţişti.

Un bărbat în vârstă de 48 de ani conducea un camion pe Drumul Naţional 2 (E 85), nu a păstrat distanţa faţă de maşina din faţă la volanul căruia era un băcăuan, a izbit-o şi a proiectat-o pe câmp.În zonă s-au deplasat trei echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere (care are modul pentru descarcerare) şi două SMURD-uri. Când au ajuns forţele, toate persoanele erau ieşite din autovehicule. Un băieţel (4 ani) şi sora lui (6 ani), pasageri în al doilea vehicul, au suferit leziuni, fiind transportaţi, însoţiţi de părinţi, la Spitalul Municipal de Urgenţă Roman. Pompierii au luat măsuri de prevenire a incendiilor şi au curăţat şoseaua, iar oamenii legii continuă cercetările pentru vătămare corporală din culpă.

Din cauza accidentului, traficul a fost blocat complet aproximativ o oră jumate. (M. SAVA)

Articolul precedent
Articolul următor

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Gol puşcă, la cumpărături

Un bărbat din municipiul Piatra-Neamţ, a ieşit miercuri după-amiază...

Panică într-un bloc din Mărăţei

Vineri la prânz, mai mulţi oameni au sunat la...