Program de vizită, cu restricţii, la Spitalul Judeţean

Data:

După Spitalul Municipal de Urgenţă Roman, şi Spitalul Judeţean (SJ) a început, de ieri, să impună restricţii de vizită aparţinătorilor care doresc să ia legătura cu cunoştinţele lor, internate în unitatea sanitară. Măsura, aşa cum a explicat dr. Codruţ Munteanu, ma-nagerul SJ, a fost impusă pe fondul înmulţirii virozelor respiratorii. „Vorbim de un acces restricţionat, în primul rând, la Terapie Intensivă, secţia Chirurgie, Neonatologie şi Obstetrică-Ginecologie.

Este o măsură necesară, de prevenţie, astfel încât pacienţii vulnerabili să nu fie puşi în pericol. Totodată, recomandăm aparţinătorilor care au simptome specifice virozelor să amâne vizitele în spital până când se vor însănătoşi complet“, a spus managerul spitalului. Acesta a mai precizat că, deocamdată, nu există nicio secţie în care accesul aparţinătorilor să fie interzis total. În Spitalul Judeţean sunt cazaţi, în permanenţă, aproximativ 600 de pacienţi.

(T. M.)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Axialul, acoperit de aluviuni după ploile din ultima perioadă

În urma precipitaţiilor abundente din ultima săptămână, unele porţiuni...

Patru ore de luptă cu flăcările la Ion Creangă

Din cauza unui coş de fum deteriorat, în dimineaţa...