Nemţeni răniţi într-un accident la Braşov

Data:

În dimineaţa de 29 august, patru persoane din judeţul nostru au fost rănite într-un accident petrecut pe DN 1, între localităţile Şercaia şi Mândra – din judeţul Braşov. Din primele cercetări, poliţiştii au stabilit că un bărbat în vârstă de 66 de ani, din comuna Gârcina, conducea un BMW şi, la ieşirea spre Făgăraş, cel mai probabil din cauza oboselii, a pierdut controlul volanului. Autoturismul a intrat într-un parapet metalic, iar impactul a fost atât de violent încât bucata de metal a străpuns practic întreaga maşină în dreptul locurilor din dreapta şoferului. În autoturism se aflau cinci persoane – trei adulţi şi doi copii. Şoferul, care nu consumase băuturi alcoolice, a suferit un traumatism cranio-cerebral sever, iar când au ajuns pompierii şi ambulanţele el intrase în inconştienţă. Bărbatul a fost intubat şi transportat la Spitalul Judeţean de Urgenţă Braşov. De asemenea, la aceeaşi unitate medicală au ajuns nevasta şoferului, un tânăr şi doi copii. Oamenii legii au deschis un dosar penal şi continuă cercetările sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.

(Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Maşină cu lemne confiscată

În dimineaţa de 17 iunie, la ora 6.40, poliţiştii...

La volan cu 3‰

Miercuri după-amiază, la ora 15.40, poliţiştii Secţiei Rurale Urecheni...

Comunicat de presa