Naţionala de juniori Under 18 a României a încheiat cu o „remiză albă“ testul de marţi pogramat la Buftea în cadrul Centrului Naţional de Fotbal, în compania selecţionatei similare a Turciei. Convocaţi de selecţionerul Adrian Boingiu în lotul lărgit al „tricolorilor“, cei doi jucători pietreni nu s-au găsit în echipa de start a României. Fundaşul Alexandru Smău nu a apărut nici pe lista lotului lărgit anunţat pentru prima înfruntare cu turcii. Doar mijlocaşul cu profil ofensiv, Marian Drăghiceanu a apucat să joace câteva momente în minutele de prelungiri ale disputei de marţi de la Buftea. Drăghiceanu, care a rămas un jucător liber de contract momentan după despărţirea dorită de falimentara FC Ceahlăul SA, l-a înlocuit pe Chifu în minutul 92 al meciului de acum două zile. Smău s-a făcut cunoscut ultima dată în calitate de component de bază al lotului formaţiei pietrene CSM Ceahlăul, e drept la nivelul întrecerii campionatului Ligii a V-a în Neamţ. Al doilea meci test între cele două selecţionate de juniori Under 18 este programat tot în România şi tot la Centrul Naţional de Fotbal de la Buftea, astăzi, cu începere de la ora 16. Returul cu turcii îi poate aduce pe cei doi tineri fotbalişti pietreni pentru ceva mai multe minute pe teren, în planurile tactice ale selecţionerului Boingiu. (Ciprian AVĂDANEI)
Fotbal – Under 18, meci amical: Doar Drăghiceanu a jucat câteva momente în minutele de prelungiri
Data:



