Acasă Sport Fotbal – Under 16 / Ieri, în remiza 3-3 la revanşa cu...

Fotbal – Under 16 / Ieri, în remiza 3-3 la revanşa cu Macedonia, Drăghiceanu a fost tot rezervă

551
0
DISTRIBUIȚI

Pietreanul Marian Drăghiceanu nu s-a bucurat de o postură de titular în echipa tricoloră Under 16 nici în al doilea meci de pregătire susţinut împotriva selecţionatei Macedoniei. Ieri, la Skopje, echipa naţională condusă de selecţionerul Adrian Boingiu a terminat tot la egalitate, la fel ca marţi în prima dispută a testelor de verificare. După o primă remiză „albă“ (0-0), vineri, tricolorii U-16 au izbutit să şi înscrie în „amicalul“ cu Macedonia. Ai noştri au avut şi 2-0 avantaj, însă la scurt timp s-au văzut conduşi cu 3-2. Mezin (29), Craiu (32-pen.) şi Boboc (68) au punctat pentru formaţia României, în vreme ce gazdele au înscris în minutele 52, 54 şi 65.

Ca şi în prima partidă de la Skopje, mijlocaşul de la FC Ceahlăul, Drăghiceanu a fost utilizat ca rezervă şi în „amicalul“ de ieri. Spre deosebire de testul de marţi, când a jucat doar un sfert de oră, reprezentantul nostru a prins ieri ceva mai multe minute pe teren. Marian l-a înlocuit pe Mezin, cu 20 de minute înaintea finalului partidei. Formula utilizată ieri de selecţionerul Boingiu a avut următoarea componenţă: Gurău – Androne (65 Gârjoabă), Chindriş, (41 Băluţă), Dima, Podină – Lazăr (67 Boboc), Petruş (75 Dinu-Ivănescu) – Ene (55 Micovschi), Dragomir, Craiu – Mezin (70 Drăghiceanu).