La numai câteva zile după ce a fost reprimit de antrenorul principal Costel Ilie în colectivul divizionarei secunde FC Ceahlăul, mijlocaşul Sebastian Chitoşcă a ajuns, iarăşi, pe lista neagră a oficialilor clubului. Săptămâna trecută, la finalul testului pierdut cu Bucovina Pojorâta pe teren propriu, jucătorul a decis, de unul singur, să părăsească locul de cantonament al echipei. Era nemulţumit de faptul că nu-şi mai primise salariul de câteva luni bune, considerând, în plus, că viitorul echipei sale rămâne tot unul sumbru. Săptămâna trecută, aceleaşi motive par să fi stat la baza deciziei conducerii tehnice, în urma căruia Sebastian Chitoşcă a fost anunţat înafara lotului galben-negrilor. Colectivul jucătorilor pregătiţi de antrenorii Costel Ilie, Mihai Ionescu şi Radu Lefter este aşteptat să se revadă astăzi la stadionul de pe Borzoghean, însă rămâne de văzut dacă mijlocaşul Chitoşcă se va mai antrena sau nu cu ceilalţi echipieri. În mod normal, următoarele partide de verificare ale echipei Ceahlăul sunt programate miercuri, de la ora 10 în compania grupei de juniori (participantă în campionatul de Elită) pregătită de profesorul Lidi Chertic, respectiv sâmbătă, la Bacău, returul cu Sport Club, colega de serie în eşalonul doi.
(Ciprian AVĂDANEI)



