Două camioane s-au ciocnit la Pipirig

Data:

În dimineaţa de 1 iunie, pe DN 15B, în comuna Pipirig, a avut loc un grav accident de circulaţie, în urma căruia o persoană a fost rănită, iar traficul rutier a fost întrerupt vreme de aproximativ trei ore.

Evenimentul s-a petrecut pe la ora 8, în următoarele împrejurări stabilite de poliţişti. Un bărbat în vârstă de 65 de ani, din Bacău, conducea un camion încărcat cu pietriş dinspre Târgu Neamţ către Poiana Largului (Poiana Teiului) şi, ajuns într-o curbă la dreapta, a intrat în balans din cauza încărcăturii. Camionul s-a răsturnat şi s-a izbit de un autotren de pe celălalt sens (încărcat cu buşteni), condus de un localnic de 47 de ani. Şoferul primului vehicul a suferit mai multe leziuni în urma impactului.

La locul evenimentului au intervenit poliţiştii, paramedicii şi un echipaj al Serviciului Judeţean de Ambulanţă care a preluat rănitul şi l-a transportat la spital. Niciunul din conducătorii auto implicaţi în accident nu se afla sub influenţa băuturilor alcoolice. Oamenii legii continuă investigaţiile sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.

(Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

A plonjat în pârâu cu tot cu maşină

Ieri, chiar înainte de amiază, în Târgu-Neamţ, un şofer...

Lemne deturnate, confiscate de poliţişti

Sesizaţi de un cetăţean vigilent, poliţiştii au descoperit un...