DN 15 şi DN 2 – sub „asediul“ Poliţiei

Data:

Inspectoratul Judeţean de Poliţie a derulat, sâmbătă seară, o amplă acţiune coordonată de Inspectoratul General al Poliţiei Române, pentru menţinerea ordinii publice şi prevenirea faptelor antisociale. Verificările au avut loc în municipiul Piatra-Neamţ, în zonele arondate Secţiilor de Poliţie Rurală Borleşti şi Săvineşti, precum şi pe principalele artere rutiere care tranzitează judeţul – Drumurile Naţionale 15 ăi 2 (E 85).

Pentru desfăşurarea misiunii au fost mobilizaţi poliţişti din cadrul structurilor de ordine publică, rutieră, investigaţii criminale şi criminalistică, agenţi din mediul rural, luptători ai Serviciului pentru Acţiuni Speciale şi efective ale Inspectoratului Judeţean de Jandarmi. Verificările au urmărit prevenirea şi combaterea infracţiunilor contra persoanei şi a patrimoniului, depistarea şi combaterea traficului şi consumului de droguri precum şi verificarea modului în care este asigurată paza obiectivelor aflate în zonele ontrolate. De asemenea, poliţiştii rutieri au verificat toate categoriile de abateri care pot genera accidente sau pot pune în pericol siguranţa participanţilor la trafic. Rezultatele controalelor urmează să fie comunicate după finalizarea activităţilor desfăşurate în teren. (M. SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Incendiu violent în Rediu

Din cauza unui scurtcircuit apărut la un conductor electric...

O maşină s-a făcut scrum

Duminică seară, la ora 18, un autoturism aflat în...

Comunicat de presa