Coliziune cu trei maşini în Dumbrava Roşie

Data:

Neacordarea de prioritate a dus la un accident în care au fost implicate trei autovehicule, în după-amiaza de 9 octombrie; evenimentul soldându-se cu rănirea unei persoane care a rămas încarcerată. Faptele s-au petrecut pe la ora 15.30, în următoarele împrejurări stabilite de poliţişti.

Un tânăr în vârstă de 23 de ani, din comuna Rediu, conducea un autoturism pe DN 15 (dinspre Bacău către municipiul Piatra-Neamţ) şi, la intersecţia cu strada Dudului, a virat stânga fără să acorde prioritate unei maşini la volanul căreia se afla o băcăuancă de 27 de ani, care mergea către casă. În urma co-liziunii, vehiculul şoferului neatent a fost proiectat într-un alt autoturism la volanul căruia se afla un pietrean de 38 de ani. El oprise maşina pe strada Dudului, la intersecţia cu DN 15. Niciunul din conducătorii auto nu se afla sub influenţa băuturilor alcoolice.

Urmare a impactului, o tânără de 27 de ani a rămas blocată în autoturism şi a fost scoasă de pompieri. Ea a suferit mai multe traumatisme şi a fost preluată de o ambulanţă care a transportat-o la Spitalul Judeţean de Urgenţă Piatra-Neamţ. Oamenii legii fac investigaţii sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.

(Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Biciclist izbit de tren

Cel mai probabil din neatenţie, un bărbat în vârstă...

Trei sferturi din maşinile verificate în trafic aveau probleme

Controalele tehnice în trafic desfăşurate, anul trecut, de Registrul...