Accident la Săbăoani

Data:

Ieri după-amiază, pe DN 2 (E 85), în comuna Săbăoani, a avut loc un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Evenimentul s-a petrecut pe la ora 12.30, în condiţiile în care o femeie în vârstă de 47 de ani conducea un autoturism, a pierdut controlul direcţiei, şi a ieşit de pe şosea pe un câmp. La locul accidentului s-au deplasat pompierii cu mai multe autospeciale şi un echipaj din cadrul Serviciului Judeţean de Ambulanţă. La ajungerea forţelor, şoferiţa era captivă în maşină, fiind scoasă de cei de la Descarcerare. Victima a fost îngrijită de paramedici şi apoi transportată la Spitalul Municipal de Urgenţă Roman. Un bărbat de 73 de ani, pasager în vehicul, a avut nevoie la rându-i de asistenţă medicală, fiind dus la acelaşi spital. Poliţiştii fac cercetări pentru vătămare corporală din culpă.

(Mihai SAVA)

Articolul precedent
Articolul următor

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Axialul, acoperit de aluviuni după ploile din ultima perioadă

În urma precipitaţiilor abundente din ultima săptămână, unele porţiuni...

Patru ore de luptă cu flăcările la Ion Creangă

Din cauza unui coş de fum deteriorat, în dimineaţa...