A ajuns cu maşina în şanţ

Data:

Neatenţia în conducere a dus la producerea unui eveniment rutier, ieri dimineaţă, în comuna Ceahlău, unde un şofer a pierdut controlul direcţiei, iar autoturismul a ieşit de pe partea carosabilă, fiind nevoie de intervenţia jandarmilor.

„Jandarmii din cadrul Postului Montan Durău au intervenit la momentul oportun pentru a ajuta un bărbat în vârstă de aproximativ 70 de ani să iasă din autoturismul pe care îl conducea şi cu care a părăsit partea carosabilă ajungând în şanţul de la marginea drumului.

Prin apel la 112, jandarmii au solicitat sprijin de specialitate; bărbatul fiind preluat de un echipaj medical pentru investigaţii“, a declarat sergentul-major Magdalena Gabriela Muraru, purtător de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Jandarmi.

(Mihai SAVA)

Articolul precedent
Articolul următor

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Pregătiri pentru „Vacanţe  Muzicale la Piatra-Neamţ“

Festivalul internaţional „Vacanţe Muzicale la Piatra-Neamţ“ ajunge, anul acesta,...

Prinşi beţi la volan

În după-amiaza de 2 iunie, la ora 12, poliţiştii...

Copil electrocutat pe un tren în Târgu-Neamţ

Un băiat în vârstă de 12 ani, din oraşul...