A încercat să mituiască poliţiştii

Data:

Sâmbătă dimineaţă, pe la ora 6, poliţiştii Secţiei Rurale Târgu-Neamţ şi doi elevi ai Şcolii de Agenţi „Vasile Lascăr“ Câmpina au observat o autoutilitară care a oprit brusc pe Drumul Naţional 15C, în comuna Brusturi, iar şoferul (un sucevean în vârstă de 29 de ani) a început să se deplaseze pedestru. El avea în maşină 4,42 metri cubi de cherestea fără acte. Când i s-a cerut să prezinte poliţa RCA, individul le-a oferit oamenilor 600 de lei ca să fie lăsat în pace. Poliţiştii au refuzat mita şi au informat Serviciul Judeţean Anticorupţie. Lemnul a fost confiscat, şoferul a primit o amendă de 6.000 de lei şi este cercetat penal. (Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Incendiu violent în Rediu

Din cauza unui scurtcircuit apărut la un conductor electric...

O maşină s-a făcut scrum

Duminică seară, la ora 18, un autoturism aflat în...

Comunicat de presa