Joi după-amiază, în comuna Răuceşti, a avut loc un accident rutier soldat cu rănirea uşoară a unei persoane. Evenimentul s-a petrecut la ora 16, în condiţiile în care un bărbat în vârstă de 65 de ani mergea cu maşina pe Drumul Naţional 15C, a pierdut controlul direcţiei, a ieşit de pe şosea şi s-a răsturnat pe cupolă. În zonă au intervenit pompierii târgnemţeni, ambulanţa şi poliţiştii. Şoferul a ieşit singur, a primit îngrijiri medicale şi a refuzat să fie transportat la spital. Pompierii au luat măsuri de preventire a incendiilor.
(Mihai SAVA)



