Parchetul Bicaz a fost închis din cauza Covid-19

Data:

Începând de marţi (25 august), Parchetul Bicaz a fost închis după ce unul din cei trei anchetatori care lucrează acolo a fost depistat ca fiind infectat cu nouă coronavirus. Aceasta s-a întâmplat în contextul în care, aşa cum am relatat în ediţia precedentă, trei jandarmi de la Detaşamentul Bicaz (care asigurau paza la Parchet şi la Trezorerie) au fost de asemenea confirmaţi „pozitiv“ cu Covid-19 şi internaţi la Spitalul Bisericani. Angajaţii Parchetului vor sta în izolare timp de 14 zile, aşa că nu se ştie când îşi va relua activitatea respectiva instituţie. Conform procurorului Radu Mitroi, purtător de cuvânt al Parchetului Bicaz, clădirea unităţii a fost dezinfectată, urmând a fi luate toate măsurile impuse de situaţia epidemiologică apărută. (Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Comunicat de presa

A încercat să mituiască poliţiştii

Sâmbătă dimineaţă, pe la ora 6, poliţiştii Secţiei Rurale...

DN 15 şi DN 2 – sub „asediul“ Poliţiei

Inspectoratul Judeţean de Poliţie a derulat, sâmbătă seară, o...