Un copil de 15 ani s-a urcat în maşină şi a omorât un câine

Data:

Marţi seară, la ora 18.15, poliţiştii târgnemţeni au fost sesizaţi direct, de către un cetăţean din comuna Vânători-Neamţ, cu privire la faptul ca un autovehicul i-a acroşat câinele. Din cercetările efectuate a rezultat faptul că, în timp ce un minor (15 ani) din localitate conducea un autoturism neînmatriculat pe un drum adiacent străzii Nemţişor, a dat peste patrupedul consăteanului, pe care acesta îl scosese la plimbare. Câinele a suferit câteva traumatisme şi a decedat.

Oamenii legii continuă investigaţiile sub aspectul savârşirii infracţiunilor de „uciderea animalelor cu intenţie sau fără drept“, „punerea în circulaţie sau conducerea unui vehicul neînmatriculat“ şi conducerea unui vehicul fără permis“. De asemenea, ei încearcă să afle cine i-a încredinţat maşina minorului.

(Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Mafia braconajului pe Lacul Izvoru Muntelui

Luni, după mai multe ore de „filaj“ făcute de...

Percheziţii în trei comune şi Piatra-Neamţ

Marţi, în cadrul operaţiunii „Jupiter“, sub coordonarea Parchetului de...