TIR plin de cărămizi, răsturnat

Data:

Sute de cărămizi au ajuns în stradă, ieri dimineaţă, după ce şoferul unui TIR înmatriculat în judeţul nostru a pierdut controlul asupra direcţiei, iar autotractorul s-a răsturnat la marginea şoselei, în zona Antibiotice Iaşi. Evenimentul s-a petrecut pe la ora 10.30 şi, din fericire, nu s-a soldat cu victime. Bicăjeanul aflat la volanul TIR-ului le-a spus poliţiştilor ieşeni că i-a „dispărut banda“ din faţă, în timp ce conducea: „Se îngustează brusc banda. Un şofer m-a depăşit, am tras dreapta să-i fac loc, dar banda de la marginea drumului s-a îngustat, am intrat în balans şi m-am răsturnat“.

Trebuie precizat că la Iaşi, în apropiere de Antibiotice, cele două benzi situate pe partea dreaptă a drumului dinspre Târgu Frumos se transformă în una singură.

(Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Mafia braconajului pe Lacul Izvoru Muntelui

Luni, după mai multe ore de „filaj“ făcute de...

Percheziţii în trei comune şi Piatra-Neamţ

Marţi, în cadrul operaţiunii „Jupiter“, sub coordonarea Parchetului de...