Partidul Forţa Naţională, lansat oficial la Neamţ

Data:

Partidul Forţa Naţională are filială şi în Neamţ, iar începând de ieri şefii acestei formaţiuni  şi-au prezentat programul şi ideile pe baza cărora este fondat acest partid.

La conferinţa de lansare a Partidului Forţa Naţională din Neamţ a fost prezent şi europarlamentarul Laurenţiu Rebega, cel care a declarat deschis că el susţine nou-înfiinţatul partid şi viziunea acestuia naţionalistă.

El a precizat că nu este vorba de un partid extremist, ci despre un partid care îşi doreşte ca România să aibă aceleaşi drepturi ca toate statele membre ale Uniunii Europene.

„Eu fac parte din grupul politic Europa Naţiunilor şi a Libertaţii din Parlamentul European şi acolo încercăm să aducem în faţa celor care conduc Europa, interesele României. Să ni se acorde mult mai mult respect. Să nu mai fim condiţionaţi pentru a intra în spaţiul Schengen. Suplimentar, aş recomanda ca înainte de a intra în spaţiul euro, cetăţenii români să participe la un referendum, pe tema adoptării monedei euro“, a spus europarlamentarul.

Preşedintele interimar de la filiala nemţeană, Stejărel Dumitriu, a menţionat că acest partid a luat fiinţă, în Neamţ, încă din luna aprilie, iar acum este în plină organizare. „Este un partid tânăr, care are în vedere valorile tradiţionale româneşti şi creştine“, a spus şeful Forţei Naţionale Neamţ.

La lansarea oficială a partidului au mai fost prezenţi Viorel Gafiţa – preşedintele pe diaspora, vicepreşedintele Clement Sava şi secretarul general al partidului.

(A.N.)

2 COMENTARII

  1. acest stejarel nu e aceeasi persoana care a inmormantat prm neamt inaintea inmormantarii lui vadim?daca este el, noul partid la piatra neamt a ales omul nepotrivit.acest individ nu a facut nimic concret peste tot pe unde a trecut.este un produs la gramada “marca stefan”nu are nici o calitate pentru a fi lider chiar si interimar.cunoscatorii din sistem stiu ca este un pacalici politic.poate partidul o fi bun dar liderul nu are grad de comparatie.cred ca a promis din nou sediul prm unde nu a intrat niciodata.si la apaserv primeste salarul destul de mare (3.700 lei)degeaba.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

O maşină a luat foc în centru

Din cauza unui scurtcircuit electric, ieri dimineaţă, a izbucnit...

Simulare de explozie, la Rifil

În ziua de 23 iunie, Inspectoratul pentru Situaţii de...

Şofer beat dus la puşcărie

Poliţiştii l-au depistat, în ziua de 22 iunie, în...

Accident cu opt victime în Săbăoani

Luni seară, în satul Traian (al comunei Săbăoani), a...