Duminică seară, la ora 18, un autoturism aflat în mers pe Drumul Naţional 15B, a luat foc din cauza unei defecţiuni tehnice, în comuna Vânători-Neamţ. Şoferul şi un pasager au apucat să iasă la timp, iar în zonă s-au deplasat pompierii târgnemţeni şi poliţiştii. Când au ajuns forţele, maşina ardea complet, iar incendiul ameninţa să se extindă la gardul unei locuinţe din apropiere. Autoturismul s-a făcut scrum şi au mai ars zece metri de gard. Din fericire, nu au fost victime. (Mihai SAVA)



