Maşină lovită în mers de o butelie

Data:

Mai multe butelii de gaz au căzut ieri dimineaţă dintr-o autoutilitară prevăzută pentru astfel de transporturi, pe Drumul Naţional 15C, la ieşirea din comuna Dobreni către municipiul Piatra-Neamţ. Incidentul a avut loc pe la ora 10. Maşina nu era asigurată corespunzător şi, la un moment dat, cinci dintre butelii s-au împrăştiat pe caro-sabil, iar una dintre ele a izbit un autoturism aflat în mers. La locul evenimentului s-au deplasat pompierii pietreni cu o autospecială şi au luat măsuri de prevenire a apariţiei incendiilor. Din fericire, nu au fost victime şi totul s-a soldat numai cu pagube materiale. Şoferul autoutilitarei a fost amendat de poliţişti. (Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Comunicat de presa

A încercat să mituiască poliţiştii

Sâmbătă dimineaţă, pe la ora 6, poliţiştii Secţiei Rurale...

DN 15 şi DN 2 – sub „asediul“ Poliţiei

Inspectoratul Judeţean de Poliţie a derulat, sâmbătă seară, o...