La volan cu 2‰

Data:

Un bărbat în vârstă de 54 de ani, din comuna Dochia, a fost prins de poliţişti în dimineaţa de 7 septembrie, la ora 8, şofând pe strada 3 din localitate cu alcoolemia de 2‰. La aceeaşi dată, pe Drumul Naţional 15B, în Stânca (Pipirig) a fost depistat un sătean de 51 de ani conducânt o maşină cu îmbibaţia alcoolică de 1,01 miligrame/litru. De asemenea, în după-amiaza de 6 septembrie, la ora 17, pe strada Alexandru Ioan Cuza din Doljeşti, oamenii legii au identificat un localnic de 23 de ani care şofa cu 0,91 mg/l, în aerul expirat.

Pe aceeaşi linie rutieră, duminică dimineaţă, pe strada Republicii din oraşul Bicaz, a fost prins un localnic de 56 de ani în timp ce conducea un autoturism deşi avea permisul suspendat. Şi în seara de 6 septembrie, la ora 19, pe Drumul Judeţean 207C, la ion Creangă, a fost depistat un localnic de 46 de ani şofând tot fără a avea acest drept. În toate aceste cazuri s-au deschis dosare penale.

(Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Mafia braconajului pe Lacul Izvoru Muntelui

Luni, după mai multe ore de „filaj“ făcute de...

Percheziţii în trei comune şi Piatra-Neamţ

Marţi, în cadrul operaţiunii „Jupiter“, sub coordonarea Parchetului de...