Două accidente în doar un sfert de oră

Data:

Marţi, pe la ora 11, a avut loc un accident rutier pe un drum din satul Mănoaia (al comunei Costişa). Un pietrean în vârstă de 69 de ani conducea o maşină, a pierdut controlul direcţiei, a ieşit de pe şosea şi s-a izbit într-un cap de pod.

La locul evenimentului au intervenit pompierii roznoveni şi SMURD-ul. Şoferul, care nu băuse alcool, a fost dus la Spitalul Judeţean de Urgenţă Piatra-Neamţ.

15 minute mai târziu, alt accident s-a petrecut în Gâdinţi, unde şoferul unei maşini a intrat într-un copac iar apoi s-a răsturnat. Ca prin minune, el a scăpat nevătămat. De asemenea, tot în ziua de 6 februarie, pe DJ 157, în Trifeşti, un localnic de 58 de ani a căzut de pe bicicletă într-o pantă, suferind leziuni. Poliţiştii fac cercetări pentru vătămare corporală din culpă.

(Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Salvatorii 

Agentul Gabriel Denis Geman şi agentul-principal Elena Georgeta Tache,...

Tâlhar dus la puşcărie

Ionuţ Baran, în vârstă de 49 de ani, din...

Taximetrist atacat, muşcat şi desfigurat

Un taximetrist (în vârstă de  69 de ani) din...