Copaci rupţi de furtună

Data:

Vijelia de miercuri seară a dus la ruperea a doi arbori în localităţile limitrofe judeţului Roman. Astfel, un copac a fost doborâtpeste o casă în comuna Dulceşti iar arl arbore s-a rupt şi a căzut peste acoperişul unei locuinţe la Poienari, rupând reţeaua electrică. Pentru remedierea problemelor au intervenit voluntarii şi pompierii romaşcani. De asemenea, s-a acţionat şi cu sprijinul specialiştilor Delgaz Grid pentru reluarea alimentării cu energie electrică.

(Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Incendiu violent în Rediu

Din cauza unui scurtcircuit apărut la un conductor electric...

O maşină s-a făcut scrum

Duminică seară, la ora 18, un autoturism aflat în...

Comunicat de presa