Ciocnire între două TIR-uri

Data:

Sâmbătă seară, în satul Nisiporeşti (al comunei Boteşti), a avut loc un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Evenimentul s-a petrecut la ora 21, în următoarele împrejurări stabilite de poliţişti. Un bihorean în vârstă de 48 de ani conducea un TIR pe DN 2 (E 85), dinspre Hanul Ancuţei (Tupilaţi) către municipiul Roman, i-a explodat o anvelopă, a pierdut controlul direcţiei şi s-a izbit în alt TIR care staţiona în afara părţii carosabile. În urma impactului, şoferul primului autovehicul şi o pasageră a acestuia de 42 de ani au suferit leziuni. Ei au fost preluaţi de ambulanţă şi duşi la spital. Pompierii romaşcani au intervenit cu două maşini de descarcerare şi SMUR-ul, luând măsuri de prevenire a apariţiei incendiilor. Niciunul din conducătorii auto implicaţi în coliziune nu consumase alcool. Din cauza accidentului, traficul rutier în zonă a fost blocat aproximativ două ore. Oamenii legii continuă cercetările pentru vătămare corporală din culpă.

(Mihai SAVA)

Articolul precedent
Articolul următor

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Incendiu violent în Rediu

Din cauza unui scurtcircuit apărut la un conductor electric...

O maşină s-a făcut scrum

Duminică seară, la ora 18, un autoturism aflat în...

Comunicat de presa