Cherestea confiscată

Data:

Vizând prevenirea delictelor silvice, în ziua de 5 decembrie, in intervalul orar 14-18, poliţiştii Secţiei Rurale Ion Creangă, alături de un reprezentant al Ocolului Silvic Barticeşti (Boteşti), au făcut mai multe controale, ocazie cu care au legitimat 28 de persoane şi au verificat 18 vehicule. Urmare a neregulilor constatate, oamenii legii au aplicat nouă sancţiuni contravenţionale în valoare de aproximativ 13.000 de lei. Totodată, a fost dispusă măsura complementară de confiscare a 7,36 metri cubi de cherestea, în valoare de 6.000 de lei, reţinerea unui permis de conducere şi a unui certificat de înmatriculare. (Mihai SAVA)

Articolul precedent
Articolul următor

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Comunicat de presa

A încercat să mituiască poliţiştii

Sâmbătă dimineaţă, pe la ora 6, poliţiştii Secţiei Rurale...

DN 15 şi DN 2 – sub „asediul“ Poliţiei

Inspectoratul Judeţean de Poliţie a derulat, sâmbătă seară, o...