Căţel salvat dintr-o fântână adâncă de 20 de metri

Data:

Duminică dimineaţă, pompierii pietreni au fost chemaţi să scoată un căţel care a căzut într-o fântână adâncă de 20 de metri, în comuna Borleşti. Fântâna, la nivelul solului, nu era acoperită, iar animalul care se juca prin curte a ajuns în ea. Alarma s-a dat pe la ora 8.30, iar la locul evenimentului s-au deplasat voluntarii şi militarii pietreni cu o autospecială. Patrupedul a fost scos nevătămat şi predat proprietarului. (Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Incendiu violent în Rediu

Din cauza unui scurtcircuit apărut la un conductor electric...

O maşină s-a făcut scrum

Duminică seară, la ora 18, un autoturism aflat în...

Comunicat de presa