Beat şi fără permis, un tânăr de 18 ani a spulberat un gard

Data:

În noaptea de 31 iulie spre 1 august, la ora 00.30, în municipiul Roman, a avut loc un eveniment rutier provocat de un tânăr beat şi fără permis. Poliţiştii au stabilit că localnicul conducea un autoturism şi, la intersecţia străzilor Islazului şi Cornului, a pierdut controlul direcţiei, intrând în gardul unei case.

După impact, maşina a luat foc iar şoferul a fugit. Pentru stingere au intervenit pompierii. Au ars partea din faţă a vehiculului şi doi metri de gard. Oamenii legii l-au găsit în scurt timp pe conducătorul auto. El avea îmbibaţia alcoolică de 0,88 miligrame/litru. Acesta a fost dus la spital unde i s-au recoltat probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei, după care s-a ales cu dosar penal.

(Mihai SAVA)

Articolul precedent
Articolul următor

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Incendiu violent în Rediu

Din cauza unui scurtcircuit apărut la un conductor electric...

O maşină s-a făcut scrum

Duminică seară, la ora 18, un autoturism aflat în...

Comunicat de presa