Neatenţia în conducere a dus la producerea unui accident rutier, luni după-amiază, în satul Traian (al comunei Săbăoani). Evenimentul a avut loc pe la ora 16, în următoarele împrejurări stabilite de poliţişti. Un romaşcan în vârstă de 56 de ani conducea o autoutilitară pe Drumul Naţional 2 (E 85) către casă şi a acroşat autoturismul din faţa lui. În cele două vehicule se aflau patru persoane. La locul coliziunii au intervenit pompierii cu descarcerarea şi SMURD-ul. Când au ajuns forţele, toţi erau ieşiţi din maşini. Un pasager de 61 de ani a suferit leziuni uşoare, fiind îngrijit de paramedici, fără a necesita transportul la spital. Niciunul din şoferii implicaţi în accident nu băuse alcool. Oamenii legii continuă cercetările pentru vătămare corporală din culpă.
(Mihai SAVA)



