A incendiat două maşini ca să se răzbune pe fostul soţ

Data:

O femeie în vârstă de 45 de ani, din municipiul Piatra-Neamţ, este căutată de poliţişti după ce, ieri dimineaţă, a incendiat maşina fosului soţ (49 de ani) parcată în spatele unui bloc de pe Bulavardul Traian, iar flăcările s-au extins la o altă maşină aflată în parcare. Incidentul a avut loc la ora 5.

Primele cercetări arată că femeia a folosit nişte cârpe îmbibate în combustibil şi a pus foc la un Mercedes (înmatriculat NT-09-NAT), iar incendiul a cuprind şi un SUV Lexus aflat în spate. În zonă au intervenit pompierii, poliţiştii şi un tehincian criminalist.

Când au ajuns forţele cele două autoturisme erau cuprinse de flăcări, iar incendiul ameninţa să ajungă la încă un vehicul.

Oamenii legii au blocat traficul rutier, au securizat perimetrul şi au îndepărtat curioşii, permiţându-le pompierilor să-şi facă treaba. Vehiculele s-au făcut scrum. Din fericire, nimeni nu a avut nevoie de îngrijiri medicale. Poliţiştii au deschis un dosar penal pentru distrugere prin incendiere.

(Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Transportatorii de persoane şi marfă, controlaţi de poliţişti

Până pe 10 mai, poliţiştii rutieri vor acţiona pentru...

Case în flăcări

Din cauza unui scurtcircuit electriv, duminică dimineaţa, a izbucnit...

Prin sat, cu 171 km/h

Duminică seară, pe la ora 17.30, un tânăr în...