Un şofer beat a intrat într-un parapet

Data:

Luni seară, în comuna Poiana Teiului, a avut loc un accident rutier profocat de un localnic beat. Evenimentul s-a petrecut la ora 18, în următoarele împrejurări stabilite de poliţişti. Bărbatul în vârstă de 39 de ani avea îmbibaţia alcoolică de 1,23 miligrame/litru, conducea cu viteză foarte mare o maşină pe drumul naţional 17B, a pierdut controlul direcţiei şi s-a izbit într-un parapet betonat. Şoferul a rămas prins între fiare.

„Până la sosirea echipajelor de intervenţie, un participant la trafic (sergentul-major Andrei Sărigeanu, din cadrul Detaşamentului Târgu-Neamţ) a acţionat pentru îndepărtarea riscului de producere a unui incendiu prin deconectarea bornelor de la bateria autoturismului. De asemenea, acesta a menţinut în permanenţă contactul cu victima, pentru a o linişti“, a declarat căpitanul Irina Popa, purtător de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Petrodava“.

În zonă s-au deplasat două echipaje de pompieri ai Gărzii 2 şi SMURD-ul. Conducătorul auto a fost extras din habitaclu şi transportat la spital. Oamenii legii continuă cercetările pentru vătămare corporală din culpă.

(Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Meniurile pacienţilor din spitalul nemţean, sub lupa nemţenilor de pe reţelele sociale

După zeci de ani în care Spitalul Judeţean Neamţ...

Amendat cu 20.000 de euro pentru ţigări de contrabandă

Poliţiştii Secţiei Rurale Ştefan cel Mare au oprit pentru...

S-a răsturnat în şanţ

În seara de 12 mai, pe la ora 20,...