În dimineaţa zilei de 28 ianuarie, un bărbat de 41 de ani, aflat în preajma Centrului destinat persoanelor fără adăpost din cartierul Speranţa, a provocat un scandal pentru aplanarea căruia a fost necesară intervenţia poliţiştilor locali. Conform oamenilor legii individul, băut fiind, s-a dezlănţuit violent, ajungând în final să-şi rupă hainele de pe el. Pentru menţinerea ordinii şi liniştii publice a fost necesară imobilizarea, efectuarea controlului corporal şi încătuşarea respectivei persoane. Ulterior, bărbatul a fost condus la sediul Poliţiei Locale unde i s-a stabilit identitatea şi i s-a aplicat o amendă în valoare de 1.000 de lei, conform legii privind sancţionarea faptelor de încălcare a normelor de convieţuire socială şi a ordinii publice. (Roxana ZAHARIA)
Scandalagiu la Centrul persoanelor fără adăpost
Data:




Traieste bine nenea dupa cum se vede,sigur nu merge la servici la 5 dimineata,posibil primaria sa-i dea si ajutor social !!!!