Călcat pe „zebră“

Data:

Un bărbat în vârstă de 66 de ani, din comuna Crăcăoani, a fost accidentat de o maşină, în după-amiaza de 3 septembrie, în timp ce traversa regulamentar o stradă din localitatea natală. La volanul autovehiculului se afla un şofer vrâncean, care nu consumase alcool. Pietonul a fost transportat cu ambulanţa la spital, iar conducătorul auto este cercetat penal pentru vătămare corporală din culpă.

Tot joi după-amiază, un alt accident s-a petrecut pe DN 15C, în comuna Gârcina. O pietreancă de 44 de ani conducea un autoturism dinspre Târgu-Neamţ către casă şi, într-o curbă deosebit de periculoasă la stânga, nu a adaptat viteza la condiţiile de drum, intrând în coliziune cu un microbuz care se deplasa din sens opus şi care era condus de un bărbat de 47 de ani, din Borleşti. Din impact a rezultat rănirea şoferiţei. Din cauza leziunilor, femeia nu a putut fi verificată cu etilotestul, însă, la spital, i-au fost recoltate probe biologice pentru a se stabili dacă se afla sub influenţa substanţelor interzise. Celălalt şofer nu consumase alcool. (Mihai SAVA)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Comunicat de presa

A încercat să mituiască poliţiştii

Sâmbătă dimineaţă, pe la ora 6, poliţiştii Secţiei Rurale...

DN 15 şi DN 2 – sub „asediul“ Poliţiei

Inspectoratul Judeţean de Poliţie a derulat, sâmbătă seară, o...