Microbuz cu cinci nemţeni accidentat la Avrig

Data:

Un microbuz din Neamţ cu cinci pasageri la bord a fost implicat ieri într-un accident produs la Avrig, pe DN1. Potrivit poliţiştilor, vinovatul accidentului este un tânăr de 22 de ani, din Braşov, care se îndrepta duminică dimineaţa, spre Sibiu, pe DN1, pe centura ocolitoare a oraşului Avrig. La ora 11.50, acesta a depăşit un autoturism iar la revenirea pe bandă a derapat şi a pătruns pe contrasens, acolo unde a intrat în coliziune cu un microbuz înmatriculat în Neamţ şi cu un turism condus tot spre Sibiu. Microbuzul lovit a ricoşat în alt microbuz de Vaslui, care avea şapte pasageri la bord. În total, în accident au fost implicate 18 persoane. Autorităţile locale au activat planul roşu de interveneţie. Zece victime au fost preluate de către echipajele medicale. Nouă erau constiente cu politraumatisme şi un bărbat inconştient intubat). Opt dintre victime au fost transportate la Spitalul Judeţean Sibiu (trei femei şi patru bărbaţi), un tânăr de 17 ani a fost dus la Spitalul de Pediatrie şi o femeie a fost dusă la Spitalul Militar.

Poliţiştii spun că maşina condusă de şoferul care a produs accidentul era echipată cu cauciucuri de iarnă, dar foarte uzate. Printre răniţi se numără şi şoferul vinovat de accident şi cei trei pasageri din maşina sa.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
 ADF
 ZENYTH
 DANIROM

Ultimele ştiri

Articole asemănătoare
Alte articole

Axialul, acoperit de aluviuni după ploile din ultima perioadă

În urma precipitaţiilor abundente din ultima săptămână, unele porţiuni...

Patru ore de luptă cu flăcările la Ion Creangă

Din cauza unui coş de fum deteriorat, în dimineaţa...